Разговор со корисник:Ajax~mkwikibooks

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

а мислам дека треба да внимаваш и на празните места пред и после запирките. Како и на бројот на празните места помеѓу зборовите. Навидум изгледа исто, пример "збор1 збор2" и "збор1 збор2". Ама не е исто бидејќи во првиот пример има само едно празно место помеѓу двата збора а во вториот пример има две празни места. Во секој случај предлагам да ги скратиш насловите на статиите, а во твојата листа, Британски документи за Македонија (1944-1945) да ја корстиш техниката пол наслов на статијата во листата.--Brest 22:42, 13 јуни 2007 (UTC)

Фала ти за помошта.Веќе го уредив и мислам дека е добро сега.--Ajax 14:36, 16 јуни 2007 (UTC)

Ajax, сакам да ти се заблагодарам за прекрасните материјали, и да те охрабрам да продолжиш. Одлична работа. --Filip M 19:25, 21 јуни 2007 (UTC)

Викимедија Македонија[уреди]

Здраво. Ве известуваме дека во последните неколку месеци се трудиме да основаме здружение Викимедија Македонија, коешто ќе има за цел да ја промовира Википедија на македонски јазик и останатите Викимедија проекти. Доколку сте заинтересирани, додаете го Вашето корисничко име овде. Доколку немате отворено корисничка сметка на Мета, сторете го тоа и притоа внимавајте да биде идентична како на другите проекти.--Kiril Simeonovski 10:29, 11 август 2009 (UTC)

Вашата сметка ќе биде преименувана[уреди]

04:42, 18 март 2015 (CET)

Направено е преименување[уреди]

06:40, 17 април 2015 (CEST)