Разговор:Што ако Бугарија го признае македонскиот јазик?

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ме интересира од која година е овој текст, бидејќи стои само 23 февруари, а се споменува СР Југослваија што значи не од последниве 5,6 години. Поздрав!