Готвач:Рецепти за тестенини

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Готвач | Индекс на рецепти

Разни видови тестенини

Тестениини или паста се вид на јадење направена од брашно, вода и понекогаш јајца, која се меша, меси и обликува, а пред јадење се вари.

Македонски тестенини[уреди]