Готвач:Рецепти за појадок

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Готвач | Индекс на рецепти

Појадокот е важен дел од исхраната

Појадок е чинот на јадење наутро по околу осум часа спиење. Појадокот би требало да даде доволно енергија за сите дневни активности до пладне или ручек, но исто така не треба да е тежок за да може лесно да се свари.

Палачинки[уреди]

Јајца[уреди]

Омлети[уреди]

Топли житарици[уреди]

Мафини[уреди]

Лебови[уреди]

Разно[уреди]