Готвач:Житарици

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Готвач | Основни намирници | Состојки

Житариците се семиња од житните култури во комерцијална употреба и други слични растенија. Соја.

Житарици[уреди]


Зрна[уреди]