Тишина

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ацо Шопов
Тишина

Во Тишината[уреди]

Ако носиш нешто неизречено,
нешто што те притиска и пече,
закопај го во длабока тишина -
тишината само ќе го рече.