Срце ме боли ќе умрам

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Срце ме боли ќе умрам
Јандум аман од мерак за Трпана
Сите градови ги шетав
Јандум аман како тебе не најдов
Па си се вратив в Тетово
Јандум аман да си га видам Трпана
Ако ме сакаш,сакај ме јандум аман
Ако ме нејќиш кажи ми.
Ако ме нејќиш кажи ми,јандум аман
Да си го тражим чарето.

Надворешна врска[уреди]

Музика