Разграни гранка маслинка

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Разграни гранка маслинка, хај, хај, хај,
И под маслинка девојче, хај, хај, хај.
На гранка вели говори, хај.
Три години сум го чекала, хај, хај.
Четврта година тој дојде
И на девојче зборува.
Мажи се моме, мажи се
Доста си мома одила.

Надворешни врски[уреди]

Разграни гранка маслинка на pesna.org