Појде моме на вода

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Појде моме на вода,
Со две стомни шарени.
А беќарчето по неа,
И на моме говори:
"Постој моме, почекај,
Да ти кажам два збора.
Подај ми го бардето,
Вода да се напијам."
Не го фати бардето,
Тук ја фати за рака.

Надворешна врска[уреди]

Музика