Податотека:Wikipedia und Geschichtswissenschaft.pdf

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(914 × 1.356 пиксели, големина: 5,58 МБ, MIME-тип: application/pdf, 334 страници)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис
Deutsch: Wikipedia und Geschichtswissenschaft. Herausgegeben von Thomas Wozniak, Jürgen Nemitz und Uwe Rohwedder
Датум
Извор ISBN 978-3-11-037635-7
Автор Walter de Gruyter GmbH, Berlin/Boston
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:59, 2 ноември 2015Минијатура на верзијата од 15:59, 2 ноември 2015914 × 1.356, 334 страници (5,58 МБ)Kopiersperre{{Information |Description={{de|Wikipedia und Geschichtswissenschaft. Herausgegeben von Thomas Wozniak, Jürgen Nemitz und Uwe Rohwedder}} |Source=ISBN 978-3-11-037635-7 |Date=2015 |Author=Walter de Gruyter GmbH, Berlin/Bo...

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци