Категорија:Oc-1

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Корисниците во оваа категорија навеле дека имаат 1 ниво на познавање на окситански јазик.

Оваа категорија засега не содржи страници или податотеки.