Едно мало моме

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Едно мало моме,
Без мајка остана.
Расна ми порасна,
И за мајка праша,
Кажи, кажи тате,
Каде е мојта мајка?
Твојта мајка, сине,
Во црната земја.

Надворешна врска[уреди]

Музика