Јано Јанке Кумановке

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јано Јанке Кумановке
запали ме изгоре ме 2х
реф.
Јано Јанке мори Кумановке леле
Јано Јанке мори ти душманке.
Направи ме суво дрво мори
суво дрво јаворово. 2х
реф.
Запали ме изгоре ме мори
со твоите црни очи. 2х
реф.
Со твоите црни очо мори
со твоите гајтан веѓи. 2х
реф.

Надворешна врска[уреди]

Во изведба на Ансамбл Танец