Информации за глобална сметка

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Информации за сметката
Информации за глобалната сметка
Список на месни сметки
Месно викиПриврзана конНачинБлокиранаБројач на уредувањаГрупи
af.wikipedia.org02:05, 10 јули 2009создадена со најавување(?)11
als.wikipedia.org01:33, 10 јули 2009создадена со најавување(?)18
am.wikipedia.org01:28, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
ang.wikipedia.org01:04, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
an.wikipedia.org02:06, 10 јули 2009создадена со најавување(?)2
arc.wikipedia.org12:08, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
ar.wikipedia.org22:45, 16 јуни 2009создадена со најавување(?)26
arz.wikipedia.org02:34, 10 јули 2009создадена со најавување(?)2
ast.wikipedia.org01:46, 10 јули 2009создадена со најавување(?)4
as.wikipedia.org22:29, 8 февруари 2011создадена со најавување(?)0
ay.wikipedia.org00:52, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
az.wikipedia.org02:04, 10 јули 2009создадена со најавување(?)4
bar.wikipedia.org23:27, 19 јуни 2010создадена со најавување(?)0
bat-smg.wikipedia.org01:03, 10 јули 2009создадена со најавување(?)5
ba.wikipedia.org01:43, 1 февруари 2011создадена со најавување(?)0
bcl.wikipedia.org01:28, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
be-tarask.wikipedia.org23:51, 12 јуни 2009создадена со најавување(?)15
be.wikipedia.org10:07, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)11
be.wiktionary.org23:22, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
bg.wikipedia.org00:05, 9 јуни 2009создадена со најавување(?)42
bg.wiktionary.org23:17, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
bm.wikipedia.org01:29, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
bn.wikipedia.org23:53, 10 јули 2009создадена со најавување(?)6
bo.wikipedia.org01:29, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
bpy.wikipedia.org01:26, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
br.wikipedia.org02:10, 10 јули 2009создадена со најавување(?)10
bs.wikipedia.org22:00, 9 јули 2009создадена со најавување(?)15
ca.wikipedia.org21:32, 9 јули 2009создадена со најавување(?)29
ceb.wikipedia.org02:14, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
commons.wikimedia.org19:01, 22 јуни 2008создадена со најавување(?)278.019bot, filemover
co.wikipedia.org01:47, 23 јули 2009создадена со најавување(?)8
crh.wikipedia.org01:04, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)4
cr.wikipedia.org01:41, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
csb.wikipedia.org00:23, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
cs.wikipedia.org09:40, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)41
cs.wiktionary.org22:56, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)1
cu.wikipedia.org13:00, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
cv.wikipedia.org01:45, 10 јули 2009создадена со најавување(?)4
cy.wikipedia.org01:43, 10 јули 2009создадена со најавување(?)17
da.wikipedia.org10:01, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)39
da.wiktionary.org21:58, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)2
de.wikipedia.org14:19, 2 јуни 2009создадена со најавување(?)119autoreview, bot
de.wiktionary.org00:31, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)2
diq.wikipedia.org00:14, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
dsb.wikipedia.org12:21, 11 јули 2009создадена со најавување(?)1
dv.wikipedia.org01:29, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
dz.wikipedia.org22:33, 8 февруари 2011создадена со најавување(?)0
ee.wikipedia.org01:28, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
el.wikipedia.org20:57, 20 јуни 2009создадена со најавување(?)35
eml.wikipedia.org16:19, 23 јули 2009создадена со најавување(?)3
en.wikipedia.org20:11, 27 мај 2008создадена со најавување(?)425
en.wikibooks.org21:33, 15 октомври 2012создадена со најавување(?)0
en.wikinews.org21:33, 15 октомври 2012создадена со најавување(?)0
en.wikiquote.org21:33, 15 октомври 2012создадена со најавување(?)0
en.wikisource.org16:37, 14 јуни 2008создадена со најавување(?)0
en.wikiversity.org21:33, 15 октомври 2012создадена со најавување(?)0
en.wiktionary.org16:37, 14 јуни 2008создадена со најавување(?)Блокиран засекогаш.
Причина: unauthorized bot; see Wiktionary:Votes/bt-2009-06/User:AHbot for bot status
 • уредување (на цело вики)
 • создавањето на кориснички сметки е блокирано
 • оневозможено автоблокирање
 • без можност за уредување на својата разговорна страница
24
eo.wikipedia.org01:14, 9 јуни 2009создадена со најавување(?)73
eo.wiktionary.org23:18, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
es.wikipedia.org20:17, 27 мај 2008создадена со најавување(?)67
es.wiktionary.org00:26, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)2
et.wikipedia.org01:15, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)23
et.wiktionary.org22:11, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
eu.wikipedia.org01:18, 10 јули 2009создадена со најавување(?)11
ext.wikipedia.org22:29, 8 февруари 2011создадена со најавување(?)0
fa.wikipedia.org01:35, 10 јули 2009создадена со најавување(?)11bot
ff.wikipedia.org01:29, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
fiu-vro.wikipedia.org01:56, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
fi.wikipedia.org09:28, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)63
fi.wiktionary.org23:04, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)3
fj.wikipedia.org20:32, 31 јануари 2011создадена со најавување(?)0
fo.wikipedia.org23:05, 10 јули 2009создадена со најавување(?)3
frp.wikipedia.org21:36, 9 јули 2009создадена со најавување(?)3
fr.wikipedia.org13:14, 7 јуни 2009создадена со најавување(?)152
fr.wiktionary.org17:48, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)23
fur.wikipedia.org00:09, 11 јули 2009создадена со најавување(?)3
fy.wikipedia.org01:38, 10 јули 2009создадена со најавување(?)4
gag.wikipedia.org22:33, 8 февруари 2011создадена со најавување(?)0
gan.wikipedia.org01:32, 10 јули 2009создадена со најавување(?)4
ga.wikipedia.org00:57, 10 јули 2009создадена со најавување(?)12
gd.wikipedia.org00:55, 10 јули 2009создадена со најавување(?)6
gl.wikipedia.org00:58, 10 јули 2009создадена со најавување(?)12
gn.wikipedia.org01:26, 11 јули 2009создадена со најавување(?)1
gu.wikipedia.org01:28, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
gv.wikipedia.org01:15, 11 јули 2009создадена со најавување(?)5
hak.wikipedia.org01:17, 1 февруари 2011создадена со најавување(?)0
ha.wikipedia.org01:29, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
haw.wikipedia.org00:22, 11 јули 2009создадена со најавување(?)1
he.wikipedia.org21:26, 9 јуни 2009создадена со најавување(?)Блокиран засекогаш.
Причина: בוט לא תקין / broken bot
 • уредување (на цело вики)
 • создавањето на кориснички сметки е блокирано
47
he.wiktionary.org22:59, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)1
hif.wikipedia.org01:13, 11 јули 2009создадена со најавување(?)0
hi.wikipedia.org01:25, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
hr.wikipedia.org01:34, 10 јули 2009создадена со најавување(?)47
hsb.wikipedia.org01:08, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
ht.wikipedia.org01:32, 11 јули 2009создадена со најавување(?)11
hu.wikipedia.org20:22, 9 јуни 2009создадена со најавување(?)49
hu.wiktionary.org23:00, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)9
hy.wikipedia.org01:28, 11 јули 2009создадена со најавување(?)3
ia.wikipedia.org02:04, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
id.wikipedia.org00:02, 9 јуни 2009создадена со најавување(?)56
id.wiktionary.org22:48, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)1
ie.wikipedia.org01:28, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)1
ig.wikipedia.org00:38, 20 јули 2011создадена со најавување(?)0
ik.wikipedia.org20:26, 31 јануари 2011создадена со најавување(?)0
ilo.wikipedia.org01:26, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
incubator.wikimedia.org21:33, 15 октомври 2012создадена со најавување(?)0
io.wikipedia.org02:02, 10 јули 2009создадена со најавување(?)4
is.wikipedia.org02:07, 10 јули 2009создадена со најавување(?)7
it.wikipedia.org23:54, 8 јуни 2009создадена со најавување(?)Блокиран засекогаш.
Причина: please update your bot before re-running it
 • уредување (на цело вики)
 • оневозможено автоблокирање
 • без можност за уредување на својата разговорна страница
275
it.wiktionary.org17:43, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)11
iu.wikipedia.org02:12, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
ja.wikipedia.org13:19, 7 јуни 2009создадена со најавување(?)90
ja.wiktionary.org17:45, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)10bot
jv.wikipedia.org01:41, 10 јули 2009создадена со најавување(?)5
kaa.wikipedia.org00:28, 1 јуни 2008создадена со најавување(?)1
ka.wikipedia.org09:53, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)15
ka.wiktionary.org21:45, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
kg.wikipedia.org01:29, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
kk.wikipedia.org09:27, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)10
kk.wiktionary.org21:50, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
kl.wikipedia.org01:52, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
km.wikipedia.org11:46, 11 јули 2009создадена со најавување(?)1
kn.wikipedia.org01:16, 11 јули 2009создадена со најавување(?)3
ko.wikipedia.org00:54, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)44
ko.wiktionary.org00:20, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)10
ksh.wikipedia.org02:08, 10 јули 2009создадена со најавување(?)3
ks.wikipedia.org01:28, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
ku.wikipedia.org01:52, 10 јули 2009создадена со најавување(?)2
kv.wikipedia.org22:32, 8 февруари 2011создадена со најавување(?)0
kw.wikipedia.org01:53, 10 јули 2009создадена со најавување(?)3
ky.wikipedia.org13:45, 1 јануари 2010создадена со најавување(?)0
la.wikipedia.org22:48, 16 јуни 2009создадена со најавување(?)27
lb.wikipedia.org01:10, 10 јули 2009создадена со најавување(?)8
lij.wikipedia.org02:09, 10 јули 2009создадена со најавување(?)2
li.wikipedia.org01:12, 10 јули 2009создадена со најавување(?)5
lmo.wikipedia.org21:44, 10 јули 2009создадена со најавување(?)3
ln.wikipedia.org01:11, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
login.wikimedia.org23:05, 18 март 2014создадена со најавување(?)0
lo.wikipedia.org12:11, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
lt.wikipedia.org01:06, 10 јули 2009создадена со најавување(?)31
lt.wiktionary.org22:16, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)2
lv.wikipedia.org01:07, 10 јули 2009создадена со најавување(?)14
map-bms.wikipedia.org20:25, 31 јануари 2011создадена со најавување(?)0
www.mediawiki.org21:33, 15 октомври 2012создадена со најавување(?)0
meta.wikimedia.org00:31, 1 јуни 2008создадена со најавување(?)0
mg.wikipedia.org12:33, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
mhr.wikipedia.org20:56, 9 јули 2009создадена со најавување(?)9
mi.wikipedia.org02:43, 10 јули 2009создадена со најавување(?)1
mk.wikipedia.org01:21, 10 јули 2009создадена со најавување(?)12
ml.wikipedia.org12:31, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
mn.wikipedia.org22:08, 10 јули 2009создадена со најавување(?)3
mr.wikipedia.org01:20, 10 јули 2009создадена со најавување(?)7
ms.wikipedia.org21:49, 9 јули 2009создадена со најавување(?)53
mt.wikipedia.org01:16, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
myv.wikipedia.org00:58, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)4
my.wikipedia.org20:28, 31 јануари 2011создадена со најавување(?)0
nah.wikipedia.org12:26, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
nap.wikipedia.org20:58, 24 јуни 2009создадена со најавување(?)26bot
na.wikipedia.org01:27, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
nds-nl.wikipedia.org02:11, 10 јули 2009создадена со најавување(?)2
nds.wikipedia.org01:04, 10 јули 2009создадена со најавување(?)14
ne.wikipedia.org00:50, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
new.wikipedia.org00:59, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
nl.wikipedia.org00:52, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)107
nl.wikisource.org11:39, 13 декември 2017создадена со најавување(?)0
nl.wiktionary.org21:48, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
nn.wikipedia.org00:33, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)40bot
nn.wiktionary.org21:46, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
nov.wikipedia.org01:43, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
no.wikipedia.org00:27, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)52
no.wiktionary.org00:32, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)2
nrm.wikipedia.org00:56, 10 јули 2009создадена со најавување(?)6
nv.wikipedia.org00:40, 23 јули 2009создадена со најавување(?)Блокиран засекогаш.
Причина: bot áyiilaaígíí doo ééhozin da
 • уредување (на цело вики)
 • создавањето на кориснички сметки е блокирано
 • оневозможено автоблокирање
 • блокирана е-пошта
 • без можност за уредување на својата разговорна страница
1
oc.wikipedia.org01:01, 10 јули 2009создадена со најавување(?)4
os.wikipedia.org22:02, 10 јули 2009создадена со најавување(?)5
pam.wikipedia.org02:18, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
pap.wikipedia.org22:28, 8 февруари 2011создадена со најавување(?)0
pa.wikipedia.org01:59, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
pih.wikipedia.org01:29, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
pl.wikipedia.org23:27, 8 јуни 2009создадена со најавување(?)Блокиран засекогаш.
Причина: nieaktywny bot interwiki, zastąpiony przez Wikidane / inactive interwiki bot, superseded by Wikidata; you can request bot rights again at Wikipedia:Boty/Zgłoszenia
 • уредување (на цело вики)
 • оневозможено автоблокирање
168
pl.wiktionary.org16:25, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)Блокиран засекогаш.
Причина: We have user:Interwicket. We don't need another i.bot.
 • уредување (на цело вики)
 • создавањето на кориснички сметки е блокирано
 • без можност за уредување на својата разговорна страница
8
pms.wikipedia.org19:39, 9 јуни 2009создадена со најавување(?)55
pnt.wikipedia.org01:45, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
ps.wikipedia.org13:47, 1 јануари 2010создадена со најавување(?)0
pt.wikipedia.org23:43, 8 јуни 2009создадена со најавување(?)106
pt.wiktionary.org22:54, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)4bot
qu.wikipedia.org22:05, 10 јули 2009создадена со најавување(?)2
rm.wikipedia.org01:31, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
rmy.wikipedia.org13:01, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
roa-rup.wikipedia.org01:29, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
ro.wikipedia.org22:20, 16 јуни 2009создадена со најавување(?)36
rue.wikipedia.org22:57, 26 февруари 2011создадена со најавување(?)0
ru.wikipedia.org20:08, 27 мај 2008создадена со најавување(?)592autoreview, uploader
ru.wiktionary.org22:49, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)88bot
rw.wikipedia.org22:29, 8 февруари 2011создадена со најавување(?)0
sah.wikipedia.org00:22, 1 јуни 2008создадена со најавување(?)7
sa.wikipedia.org00:14, 29 јули 2009создадена со најавување(?)1
scn.wikipedia.org10:05, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)11
scn.wiktionary.org22:13, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
sco.wikipedia.org12:59, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
sc.wikipedia.org01:28, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
se.wikipedia.org22:01, 10 јули 2009создадена со најавување(?)1
sh.wikipedia.org14:12, 20 јули 2009создадена со најавување(?)7
simple.wikipedia.org01:19, 10 јули 2009создадена со најавување(?)26
simple.wiktionary.org22:00, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
si.wikipedia.org01:48, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
sk.wikipedia.org01:50, 10 јули 2009создадена со најавување(?)29
sl.wikipedia.org01:51, 10 јули 2009создадена со најавување(?)46
so.wikipedia.org13:49, 1 јануари 2010создадена со најавување(?)0
species.wikimedia.org21:33, 15 октомври 2012создадена со најавување(?)0
sq.wikipedia.org01:54, 10 јули 2009создадена со најавување(?)4
sr.wikipedia.org00:04, 9 јуни 2009создадена со најавување(?)36
sr.wiktionary.org22:53, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)1
ss.wikipedia.org01:32, 11 јули 2009создадена со најавување(?)1
stq.wikipedia.org02:00, 10 јули 2009создадена со најавување(?)2
su.wikipedia.org01:56, 10 јули 2009создадена со најавување(?)3
sv.wikipedia.org13:28, 7 јуни 2009создадена со најавување(?)71
sv.wiktionary.org22:52, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)5
sw.wikipedia.org01:57, 10 јули 2009создадена со најавување(?)6
szl.wikipedia.org10:06, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)2
ta.wikipedia.org02:28, 10 јули 2009создадена со најавување(?)5bot
test.wikipedia.org20:34, 5 декември 2008создадена со најавување(?)0
te.wikipedia.org01:35, 11 јули 2009создадена со најавување(?)1
te.wiktionary.org21:51, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
tg.wikipedia.org01:00, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)6
tg.wiktionary.org21:57, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
th.wikipedia.org01:07, 10 јули 2009создадена со најавување(?)8
tk.wikipedia.org01:09, 10 јули 2009создадена со најавување(?)2
tl.wikipedia.org11:53, 11 јули 2009создадена со најавување(?)5
tn.wikipedia.org01:43, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
tpi.wikipedia.org02:02, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
tr.wikipedia.org22:11, 9 јуни 2009создадена со најавување(?)41
tr.wiktionary.org23:02, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)3
ts.wikipedia.org01:27, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
tt.wikipedia.org01:11, 10 јули 2009создадена со најавување(?)4
tw.wikipedia.org01:11, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
ty.wikipedia.org11:58, 11 јули 2009создадена со најавување(?)1
ua.wikimedia.org04:11, 15 декември 2013создадена со најавување(?)1
udm.wikipedia.org01:43, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
ug.wikipedia.org12:37, 11 јули 2009создадена со најавување(?)1
uk.wikipedia.org18:59, 27 мај 2008домашно вики(?)174.996bot
uk.wikibooks.org21:30, 24 декември 2010создадена со најавување(?)2
uk.wikinews.org18:02, 25 февруари 2013создадена со најавување(?)16
uk.wikiquote.org18:28, 25 февруари 2013создадена со најавување(?)0
uk.wikisource.org22:01, 17 мај 2013создадена со најавување(?)1.235bot
uk.wiktionary.org18:59, 27 мај 2008потврдено со лозинка(?)1.594bot
ur.wikipedia.org23:52, 10 јули 2009создадена со најавување(?)6
uz.wikipedia.org01:17, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)18
uz.wiktionary.org22:33, 18 јуни 2009создадена со најавување(?)1
vec.wikipedia.org20:59, 24 јуни 2009создадена со најавување(?)8
vi.wikipedia.org21:03, 24 јуни 2009создадена со најавување(?)34
vi.wiktionary.org00:10, 15 јуни 2009создадена со најавување(?)7
vls.wikipedia.org00:15, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
vo.wikipedia.org00:45, 27 јуни 2009создадена со најавување(?)20
war.wikipedia.org13:00, 23 јули 2009создадена со најавување(?)2
wa.wikipedia.org01:29, 11 јули 2009создадена со најавување(?)1
www.wikidata.org23:54, 20 мај 2013создадена со најавување(?)4.828bot
wo.wikipedia.org01:29, 24 јануари 2010создадена со најавување(?)0
wuu.wikipedia.org12:39, 11 јули 2009создадена со најавување(?)2
xal.wikipedia.org22:34, 8 февруари 2011создадена со најавување(?)0
yi.wikipedia.org02:12, 10 јули 2009создадена со најавување(?)2
yo.wikipedia.org13:02, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
za.wikipedia.org01:40, 23 јули 2009создадена со најавување(?)1
zh-classical.wikipedia.org01:22, 22 јули 2009создадена со најавување(?)7
zh-min-nan.wikipedia.org01:00, 10 јули 2009создадена со најавување(?)8
zh-yue.wikipedia.org00:11, 11 јули 2009создадена со најавување(?)7
zh.wikipedia.org09:37, 13 јуни 2009создадена со најавување(?)68
zh.wiktionary.org22:51, 14 јуни 2009создадена со најавување(?)1