Податотека:25%.png

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

25%.png(9 × 9 пиксели, големина: 237 бајти, MIME-тип: image/png)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Gnome-x-office-drawing.svg
Постои и векторска (SVG) верзија на сликава.
Таа треба да се користи наместо оваа растерска слика, освен ако не е полоша од неа.

File:25%.png Go-green.svg File:25%.svg

За повеќе информации за векторската графика, прочитајте за преодот на Ризницата кон SVG формат.
На располагање ви се и информации за поддршката на SVG слики на МедијаВики.

Alemannisch | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | нохчийн | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | Frysk | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | lietuvių | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | Scots | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | татарча/tatarça | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(马来西亚)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Нова SVG слика

Опис

Опис

Advancement project

Датум
Извор TouzaxA
Автор TouzaxA

Лиценцирање

Public domain Оваа проста геометриска слика не подлежи на авторски права и како таква претставува јавна сопственост, поради тоа што таа во целост се состои од информации кои се заедничка сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Heptagon

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:12, 27 април 2011Минијатура на верзијата од 13:12, 27 април 20119 × 9 (237 бајти)MarcReverted to version as of 21:52, 28 November 2004
10:51, 27 април 2011Минијатура на верзијата од 10:51, 27 април 201130 × 30 (2 КБ)TouzaxA
10:50, 27 април 2011Минијатура на верзијата од 10:50, 27 април 201130 × 30 (2 КБ)TouzaxA
10:45, 27 април 2011Минијатура на верзијата од 10:45, 27 април 201130 × 30 (2 КБ)TouzaxA
22:52, 28 ноември 2004Минијатура на верзијата од 22:52, 28 ноември 20049 × 9 (237 бајти)Marcelo Reis~commonswikiWikibooks image for development status - 25%. {{GFDL}}

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци