Придонеси на корисникот 197.245.243.74

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа IP-адреса е моментално глобално блокирана. Подолу е наведен најновиот дневнички запис:

  • 13:22, 3 јули 2021: Trijnstel (meta.wikimedia.org) глобално го блокираше корисникот 197.245.0.0/16 (истекува на 3 октомври 2021 во 13:22 ч., само анонимни) (Cross-wiki spam)
Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽

Не се пронајдени промени што одговараат на овој критериум.