Разговор:Решение на ЦК на ВКП од 31 јануари 1938 година за стрелање на македонци - на руски јазик

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Каде во 1938 е имало македонска држава (царство, заштото пише поданных)?