Податотека:Wikipedia-logo.png

Од Wikibooks
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Wikipedia-logo.png(200 × 200 пиксели, големина: 38 КБ, MIME-тип: image/png)

Оваа податотека е од Ризницата и може да се користи во други проекти. Описот од нејзината описна страница е прикажан подолу.

Опис

Опис

Wikipedia logo, square, no text

Датум
Извор based on the first version of the Wikipedia logo, by Nohat.
Автор version 1 by Nohat (concept by Paullusmagnus);
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Creative Commons license
Creative Commons Attribution Creative Commons Share Alike
Оваа податотека е подобна за прелиценцирање, а може и да се користи под лиценцата Кријтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0.

Подобноста на сликава за прелиценцирање треба рачно да ја провери некој искусен корисник. Можете да помогнете.

беларуская (тарашкевіца)‎ | English | français | magyar | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | sicilianu | українська | +/−

Licensing update unknown
Trademarked
™ Wikimedia Foundation, Inc.
Оваа податотека е (или содржи) едно од официјалните логоа или ликовни претстави на Фондацијата Викимедија или некој од нејзините проекти. Употребата на логоата и заштитните знаци на Викимедија подлежи на правилата за заштитни знаци и правилата за ликовен идентитет, па затоа може да ви треба дозвола.

Ознакава не го укажува авторскоправниот статус на приложеното дело. Покрај ова, делото треба да има и ознака за авторски права, независно од оваа. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање.

 

Alemannisch | বাংলা | Беларуская (тарашкевіца)‎ | čeština | Deutsch | English | español | euskara | فارسی | français | galego | עברית | हिन्दी | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | नेपाली | Nederlands | polski | پښتو | português | sicilianu | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Wikimedia-logo black.svg


Notice This image is used on the portal page at www.wikipedia.org. This use does not show up in the "File usage" sections below.
Gnome-x-office-drawing.svg
Постои и векторска (SVG) верзија на сликава.
Таа треба да се користи наместо оваа растерска слика, освен ако не е полоша од неа.

File:Wikipedia-logo.png Go-green.svg File:Wikipedia-logo-v2.svg

За повеќе информации за векторската графика, прочитајте за преодот на Ризницата кон SVG формат.
На располагање ви се и информации за поддршката на SVG слики на МедијаВики.

Alemannisch | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | нохчийн | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | Frysk | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | lietuvių | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | Scots | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | татарча/tatarça | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(马来西亚)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Нова SVG слика

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:42, 17 август 2014Минијатура на верзијата од 21:42, 17 август 2014200 × 200 (38 КБ)INeverCryuploading losslessly compressed version per edit request on talk page
17:56, 26 мај 2010Минијатура на верзијата од 17:56, 26 мај 2010200 × 200 (44 КБ)BastiqueFixed strange error involving Arabic character
00:13, 21 мај 2010Минијатура на верзијата од 00:13, 21 мај 2010200 × 200 (42 КБ)Cary Bass24 bit version
23:52, 20 мај 2010Минијатура на верзијата од 23:52, 20 мај 2010200 × 200 (19 КБ)Cary BassWikipedia logo 2.0.
15:58, 20 ноември 2009Минијатура на верзијата од 15:58, 20 ноември 20091.058 × 1.058 (194 КБ)Abigorper talk
06:49, 17 декември 2008Минијатура на верзијата од 06:49, 17 декември 20081.058 × 1.058 (271 КБ)Mike.lifeguardcompressed
20:36, 15 август 2007Минијатура на верзијата од 20:36, 15 август 20071.058 × 1.058 (288 КБ)Richielosslessly compressed to 60% size (User:JeffyP asked me to upload this new version for him, as the image is protected)
16:56, 15 јуни 2005Минијатура на верзијата од 16:56, 15 јуни 20051.058 × 1.058 (478 КБ)Richiehigher resolution (from User:Schaengel89)
19:37, 22 мај 2005Минијатура на верзијата од 19:37, 22 мај 2005135 × 135 (12 КБ)Schaengel89~commonswikiWikipedia logo, version 135px square, no text *Wikipedia logo by Nohat (concept by Paullusmagnus); compare Wikipedia {{CopyrightByWikimedia}}

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.